نان قیفی

سلام.

نون قیفی یکی از خوشگل ترین نون هاس. اصلا یه جورایی دلبر! 

 برای خمیر , من از خمیر همیشگیم استفاده میکنم: خمیر عالی برای پیتزا , پیراشکی و ....

پس خمیر رو به این روش درست می کنیم و می ذاریم استراحت. و می ریم سراغ درست کردن قیف هامون!

می تونین قیف آماده از لوازم قنادی تهیه کنین ولی من با اینکه دارمشون , خودم با فویل درست می کنم و هیچ وقت تا حالا از قیف های آمادم استفاده نکردم! فقط با یه دونه ش کارم راه میوفته و اونم به این صورت کار می کنم که برای هر قیف , فویل رو به صورت 2 تا مربع برش می زنم (معمولا 10*10) و هر دو رو روی هم می ذارم و دور قیف می پیچونم تا حالت قیفی شکل بشه و بعد درش میارم. می شه بدون قیف هم کار کرد و خودتون مربع رو مث قیف درست کنین (مث بچگی هامون) ولی با قیف سریع تر کارتون راه میوفته. 

--- جنس فویل تون حتما باید ضخیم باشه.

--- برای این گفتم دو تا فویل مربع بذارین رو هم و به صورت قیف درست کنین تا محکم بایسته و وقتی دارین خمیر رو دورش می پیچونین , فویل خم نشه.

 

 خمیر رو بعد از استراحت (دو برابر شدن حجم) به صورت مستطیلی پهن می کنیم و بعد به صورت نوراهایی با عرض 1.5 الی 2 سانت برش می زنیم. (هر دو طرف خمیر که برش می زنین باید صاف و مرتب باشه)

--- طول خمیر رو زیاد بگیرین که مجبور نشین دو تیکه ای کار کنین. (دو تیکه ای بپیچونین)

 و بعد برش ها رو با احتیاط!!! دور قیف (فویل) می پیچونیم. به هر صورت که دوست دارین مثلا من اینجا قیف رو زیر خمیر بردم و پیچوندم.

فقط نکته ای که باید رعایت کنین این هست که نوارهای خمیرتون روی هم نیاد! و اینکه خمیر رو با احتیاط و آروم دور قیف تون بپیچونین که خمیرتون کشیده نشده. چون اگه کشیده بشه یه جاش نازک میشه و یه جاش ضخیم و این تو شکل نهایی تون اثر می ذاره و زیبایی شو از دست میده.

 

و بعد هم روی کاغذ روغنی داخل سینی فر می ذاریم (من کاغذ روغنیم تموم شده بود از فویل استفاده کردم) .

 

روی نون ها رو زرده تخم مرغ زده شده + چند قطره روغن می زنیم و می ذاریم داخل فر از قبل گرم شده با 180 درجه دما تا زمانی که نون ها پخته و طلایی شن. (کمی کنجد هم ریختم)

 

اینم از نون های قیفی خوشگل مون

حالا می شه داخل این نون ها رو با هر چی که دوست دارین پر کنین مثلا , سالاد الویه , پنیر خامه ای و سبزی , پیتزا (پیتزا رو انشاالله می گم چطوریه) و ...

اینجا من با سالاد الویه پر کردم.

 

ضمنا می تونین این نونای خوشگل رو برای مجالس و مهمانی , از روز قبل آماده کنین و بذارین داخل فریزر و چند ساعت قبل از مجلس بیرون بیارین و داخلشو پر کنین.

نوش جونتون.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Login Form