کنسرو برگ مو خانگی

سلام.

برای اینکه بتونیم توی زمستون هم برگ مو داشته باشیم و دلمه های خوشمزه درست کنیم, می تونیم برگا رو به روش زیر نگهداری کنیم.

البته روش های دیگه هم هس ولی من از این روش استفاده می کنم. یه روش دیگه هم در حال تست هس ، به نتیجه برسم براتون می ذارم اونم.

اول از همه آب می جوشونیم و بعد داخلش نمک می ریزیم و می ذاریم سرد شه. به ازای هر 6 پیمانه آب 4 ق غ نمک می ریزیم. کمتر و بیشتر نریزین چون برگاتون ممکنه له شه!

برگا رو با دقت می شوریم و می ذاریم آبشون کشیده بشه و بعد روی یک پارچه تمیز پهنشون می کنیم. تا کاملا خشک بشن.

بعد از اینکه کاملا خشک شدن دسته شون می کنیم. دسته های 10 تایی. 

و بعد دسته برگها رو رول می کنیم طوری که قسمت برجسته برگ بره داخل.( یعنی هر 10 تا رو با هم رول می کنیم)

دسته های رول شده رو می ذاریم داخل شیشه یا بطری نوشابه و روشون تا جایی که جا داره آبی که آماده کردیم و سرد شده رو می ریزیم. کم کم اب می ریزیم تا آب به همه جای شیشه یا بطری نفوذ کنه.

 بعد از اینکه کامل شیشه رو آب کردیم می ذاریم داخل حیاط جایی که سایه باشه.( اگه حیاط ندارین بذارین رو تراس ولی افتاب نخوره بهش)

--- بعد از یکی دو روز , برگا رنگ سبز خودشونو از دست می دن و قهوه ای رنگ می شن. اما جای نگرانی نداره و برگاتون همچنان سالم و می تونین ازشون استفاده کنین.

--- شیشه ها رو جایی بذارین که دیگه تکونشون ندین! وقتی جابجا بشن ، آب نمک ها ازشون بیرون می زنه! یه جورایی مث گاز عمل می کنه.

--- موقع باز کردن در شیشه ( زمانی که می خواین استفاده کنین ) هم مواظب باشین و آروم بازشون کنین. مث نوشابه ای می مونه که تکونش بدین و بعد بازش کنین.

تو سرمای زمستون دلمه خییییییییلی می چسبه. 

نوش جونتون.

دیدگاه‌ها   

0 #1 شیرین اسکویی 1396-05-01 14:58
دستتون درد نکنه فوق العاده توضیح دادین بلد نبودم
--------------------
پاسخ:
خواهش می کنم عزیزم.
سلامت باشین.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Login Form